Teczki na akta i koperty KPA / OP – czy się wyróżniają?

Wśród bestsellerów, dedykowanych dla kancelarii prawniczych, urzędów i działów HR pozostałych przedsiębiorstw, prym wiodą teczki na akta oraz koperty ze zwrotkami. Co sprawia, że produkty te warto zamawiać u sprawdzonych dostawców? Argumentów jest co najmniej kilka. Warto je poznać zanim zaplanuje się zaopatrzenie w artykuły biurowe tego typu. Przynosi to nie tylko wyraźne oszczędności, ale także wyższy prestiż oraz wygodę i bezpieczeństwo w pracy z dokumentami.

Teczki na akta osobowe – trwałość i łatwa archiwizacja

O jakości teczek na akta osobowe decyduje trwałość. Przechowywane wewnątrz dokumenty muszą wytrzymać lata archiwizacji. Nie może być mowy o kiepskim zamknięciu czy rwaniu się papieru – teczki na akta osobowe zawierają dziesiątki poufnych danych, których niekontrolowany wyciek może być tragiczny w skutkach. Są tam informacje prywatne, dotyczące pracowników, między innymi adresy zamieszkania, numery PESEL, a także informacje o zarobkach. W tym przypadku teczka na akta osobowe to swoiste zabezpieczenie, dlatego musi być wykonana z utwardzanego papieru, wyposażona w mocne zamknięcie, które umożliwia elastyczność w miarę dokładania kolejnych kartek.

Archiwizacja dokumentów to kolejna rzecz, nad którą warto się chwilę pochylić. Praktycznie każde przedsiębiorstwo jest zobowiązane do przechowywania teczek na akta osobowe w swoich archiwach. Są tam między innymi informacje o rekrutacji, przebiegu i ukończeniu pracy. Mimo postępującej cyfryzacji, wciąż większość dokumentów przechowywana jest klasycznie, w teczkach na akta osobowe. Kataga, chcąc ułatwić gromadzenie tych papierów, opracowała teczki na akta z klipsem archiwizującym oraz zakładką.

Teczki na akty notarialne, teczki dla kancelarii komorniczych oraz adwokackich

Dla renomowanych odbiorców, którzy oprócz jakości, cenią wysoko aspekty estetyczne, takich jak kancelarie notarialne, kancelarie komornicze oraz biura adwokackie, Kataga oferuje personalizowane teczki na akta. Projekt uwzględnia np. lakierowaną okładkę na akta, dodatkowe logo lub treść, np. hasło firmowe, a także nadruk tła teczki. Do prostszych rozwiązań należą np. teczki na akta z kolorowym paskiem na grzbiecie lub na środku.

Teczki adwokackie cieszą się sporą popularnością, wiele kancelarii traktuje je jako dodatkową formę promocji. Teczki krążą z rąk do rąk i w ten sposób zwiększa się zasięg i dostęp do kolejnych klientów. Nie wolno jednak zapominać o wysokiej jakości, w tym przypadku trwałość jest równie ważna, jak we wcześniej wspomnianych teczkach na akta osobowe. Wytrzymałość teczki decyduje o tym, że w trakcie żmudnego procesu, wielokrotnego otwierania, zamykania i dokładania papierów, teczka na akta nie będzie się wyrabiała, co grozi wypadnięciem i uszkodzeniem dokumentów. Niektóre z nich mogą mieć wysoką wagę, są to np. oryginały lub odpisy, paragony lub faktury itd.

 

Koperty KPA i koperty OP ze zwrotkami

Z myślą o jednostkach administracyjnych i przedsiębiorstwach, które wykorzystują koperty KPA i koperty OP, Kataga przygotowała specjalistyczne produkty do druku komputerowego. Niektóre z nich posiadają samoprzylepne zwrotki KPA i zwrotki OP. Klienci mogą wybierać pomiędzy dwoma gramaturami papieru: 80g i 100g.