Teczki na akta

Wielu ludziom, w tym i mnie, sprawy sądowe kojarzą się z górami dokumentacji. Wszystkie detale mogą mieć znaczenie w przebiegu sprawy, do każdego można się odwołać i trzeba być przygotowanym, aby znaleźć stosowny dokument potwierdzający daną kwestię. Jaką rolę w tym wszystkim odgrywa bohater drugiego planu? Mowa tutaj o teczkach na akta – zwykłych, a jednocześnie wyjątkowych przedmiotach do katalogowania i przechowywania cennych danych.

Teczki na akta osobowe – zastosowanie:

Jeśli nigdy nie mieliśmy do czynienia z długim i obfitującym w dokumentację procesem sądowym, ilość przechowywanych danych w formie papierowej może szokować. Do teczki na akta sprawy wędrują dane przekazane przez klienta, pisma sądowe i procesowe, całość korespondencji, jaką wymienia się z przeciwnikiem oraz z kancelarią adwokacką, a także wszelkie elektroniczne nośniki danych. Sporo prawda? Przy takich ilościach papierów teczka na akta musi spełniać odpowiednie wymagania jakościowe.

Praktycznie wszystkie z wymienionych wyżej dokumentów, to materiały poufne. Teczka na akta jest więc nie tylko narzędziem do wygodnego katalogowania tejże dokumentacji, ale stanowi swoistą ochronę przed tym, aby kartki wysunęły się i zginęły. Mogą przecież trafić w niepowołane ręce – informacja we współczesnych czasach jest bronią, która może stać się groźniejsza od pocisku. Jaka powinna być teczka na akta? Przede wszystkim wykonuje się je z trwałego i sztywnego kartonu, najlepiej o połyskliwej fakturze zewnętrznej. Jest wówczas odporna na zagniecenia oraz ciężej uszkodzić ją w trakcie deszczu, oblać kawą itd.

Teczka na akta, jeśli tylko jest pusta, przypomina klasyczne teczki do akt kancelarii prawniczych. Są jednak od nich zwykle pojemniejsze. Wszystko za sprawą harmonijkowego dna teczki na akta – pozwala ono zwiększać powierzchnię wraz z napływem większej ilości dokumentacji. Szerokie dno teczki na akta osobowe gwarantuje, że nawet gdy pęka ona w szwach, nic nie jest w stanie wysunąć się od spodu.

Teczki na akta na zamówienie

W celu uporządkowania dużej ilości danych, rozłożonych w wielu teczkach na akta, warto zastanowić się nad kupnem takowych w renomowanym i doświadczonym punkcie drukarskim. Mamy tam możliwość nabycia nie tylko jakościowej i trwałej teczki na akta osobowe, ale przede wszystkim spełniającej nasze najdrobniejsze wymagania. Może tam znaleźć się miejsce na dodatkowe wiersze do opisu poszczególnych spraw, teczki na akta mogą mieć również nadruki z indeksem lub oznaczenia kolorystyczne – niezwykle pomocne, gdy dokumentacja zyskuje status archiwalnej i musi zostać przechowana. Układając teczki na alta w ten sposób zawsze zachowujemy porządek i dużo łatwiej jest nam odnaleźć się w natłoku informacji sądowej.

 

Zobacz również:

Teczka do akt kancelarii komorniczej – wygoda i efektywność
Teczka na akta osobowe i ich ważna rola
Teczki do akt kancelarii adwokackich